Поврзете се со нас

Свет

Одлична партија на двоецот Димитриевски-Димитриоски за Валјадолид

Објавено

на

foto: https://www.atleticovalladolid.es/

Македонските интернационалци, Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски имаа добро издание во дресот на Валјадолид во АСОБАЛ лигата.

Димитриевски беше прв стрелец во својатат екипа со пет голови (од шест обиди), додека Димитриоски имаше учинок од три гола од шест обиди, меѓутоа овој нивен учинок не беше доволен за позитивен резултат на гостувањето кај Морацо Кангас.

Домаќините славеа минимално со 27-26. Ова за Валјадолид беше седми пораз во низа со што екипата падна во опасната зона.

Во следното коло Димитриевски, Димитриоски и колегите ќе го пречекаат Торелавега.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни