Поврзете се со нас

Свет

Одлична партија на Димитријевиќ во дербито против Зенит (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.unics.ru

Ненад Димитријевиќ и неговиот Уникс Казан остварија победа над Зенит од 93:83 во дерби средбата во ВТБ лигата.

Гостите се прикажаа во подобро издание низ сите 40 минути и заслужено дојдоа до шестото славје во седмиот сезонски натпревар.

Најт со 22 поени беше прв стрелец кај победникот, додека зад него беше нашиот Димитријевиќ со 16 поени на кои придодаде 6 скока и 7 асистенции.

На спротивната страна се истакна Хантер со 19 кошеви.

Во следната рунда Уникс се соочува со Руна Баскет Москва.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни