Поврзете се со нас

Англија

Одбрано друштво: Единаесетката која најмногу му чуваше грб на Џерард

Објавено

на

Британски „Мирор“ во изминатиов период направи некои избори, селекции на значајни фудбалски имиња и нивните најверни соиграчи, поточно фудбалери со кои настапиле на најмногу натпревари.

Сега редот му дојде на легендата на Ливерпул и англискиот фудбал, Стивен Џерард, па во одбраното друштво, единаесетката на оние кои најмногу му го чувале грбот на поранешниот капитен на „црвените“ или играле најмногу со него се следниве:

Голман: Пепе Реина

Одбрана: Глен Џонсон, Сами Хипија, Џејми Карагер и Џон Арне Рисе

Средина: Дитмар Хаман, Лукас Леива и Дени Марфи

Напад: Дирк Кајт, Емил Хески и Мајкл Овен

На клупа се: Дудек, Хенчоз, Шкртел, Агер, Финан, Алонсо и Крауч.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни