Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Одбрана со која ја запали публиката: Расположениот Митревски му фати зицер на Дибиров (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Порто славеше над ППД Загреб со 28-26 во заостанатиот меч од 12. коло во Лигата на шампионите, победа за која големи заслуги имаше нашиот голман Никола Митревски.

Македонскиот репрезентативец беше во ритам, блескаше и имаше 35.14 проценти на одбранети удари или севкупно 13 интервенции. Една од нив се издвои, а тоа е онаа кога се отвори контра за „плинарите“, Тимур Дибиров излезе сам, но Никола покажа фантастичен рефлекс и одбрани за ерупција, задоволство на домашните навивачи.

Ова за Порто беше втора сезонска победа во ЛШ, втора на домашен терен по онаа против Динамо Букурешт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни