Од се по нешто: Најсмешните моменти на овогодинешното издание на Вимблдон (Видео)

kirjos-wim

Во текот на вчерашниот ден беше ставен крај на третиот грен слем во оваа календарска година Вимблдон-турнир на кој најпрестижните титули завршија во рацете на Новак Ѓоковиќ кој во една епска битка беше подобар од Рожер Федерер и кај Симона Халеп која пак ја збриша Серена Вилијамс.

Ова издание на турнирот во Лондон донесе и многу комични, смешни моменти, а организаторите ги извадија најдобрите и ги сместија во следново три ипол минутно видео. Уживајте!!!

Facebook Коментари