Поврзете се со нас

Германија

Од почеток до крај во три минути: Како се менуваше табелата во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Зад нас е уште една сезона во Бундеслигата која одново заврши со триумф на најтрофејниот клуб-тоа е Баерн Минхен.

„Баварците“ имаа и падови особено кога беа водени од Нико Ковач, но откако на клупата застана Ханси Флик се се промени и клубот од Минхен фати ритам, брзина, ги надмина сите пречки и дојде до нов пехар.

Во продолжение погледнете детално како се движеше, менуваше табелата низ сезоната од почеток до крај и тоа во три минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни