Поврзете се со нас

Европски првенства

Од одмор на ЕП: Кога мораш да го напуштиш Дизниленд…(ФОТО)

Објавено

на

foto:x.com/BolognaFC1909en

Холандија е една од селекциите која е доста погодена од проблеми со повредени играчи пред Европското првенство, па така предводникот Роналд Куман принудно мораше да се откаже од неколку имиња како Де Јонг, Копмајнерс и дополнително да испрати повик до други фудбалери.

Дополнително да листата беше додаде Матсен кој вториот дел од минатава сезона ја мина во Борусија Дортмунд за да сега стигна и повик за Џошуа Зиркзе кој имаше огромна улога во историската сезона на Болоња и обезбедениот настап во Лигата на шампионите.

Напаѓачот бил на одмор кога ја дознал оваа вест, вест која го израдува и која донесе интересна шега со агентот Киа Јорабчиан.

-Кога мораш да го напуштиш Дизни за ЕП-

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни