Поврзете се со нас

Англија

Од еден поинаков агол-анимирана верзија: Првиот дел на Халанд во Сити (ВИДЕО)

Објавено

на

Актуелниот англиски шампион Манчестер Сити успеа да договори едно бомбастично засилување за наредната сезона-тоа е норвешкиот репрезентативец Ерлинг Халанд.

Халанд по одличната епизода во РБ Салцбург блескаше и во редовите на Борусија Дортмунд со што покажа и докажа дека е подготвен за уште поголем чекор во кариерата, повисоко ниво кое дефинитивно ќе го добие во Сити, тим кој во моментов е меѓу најквалитетните, најдобрите на стариот континент и светот.

Останува сега на Ерлинг да се потврди и на „Итихад“, но додека се чека новата кампања луѓето од „Фор-фор-тунс“ направија своја верзија за тоа како ќе изгледа првиот ден на голгетерот во таборот на клубот од Манчестер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни