Поврзете се со нас

Балкан

Од Адидас не се мачеле многу: Целосно ист дрес на Динамо Загреб со еден англиски тим (Фото)

Објавено

на

blank

Компанијата за изработка на спортска опрема, Адидас веќе извесен период е произведувач на дресовите на хрватскиот гигант, Динамо Загреб.

Во текот на вчерашниот ден беше изваден гостинскиот дрес на хрватскиот тим за следната сезона.

Ништо немаше да биде толку необично доколку дресот на Динамо Загреб не беше целосно идентичен со оној на Ипсвич Таун кој беше објавен пред неколку денови.

Јасно  е дека Адидас често ги користи истите дезени за дресови на различни клубови, но ретко се случува дресовите да бидат со иста шарка и иста боја каков што е случајот со Динамо Загреб и Ипсвич Таун.

blankblank

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни