Поврзете се со нас

АБА лига

Обрадовиќ шокиран од поразот на Партизан, признал дека не знае каде му е еден кошаркар

Објавено

на

foto:www.facebook.com/bcpartizan

Партизан доживеа три врзани порази во Евролигата и елиминација од Реал Мадрид, а вчера ситуацијата кај „црно-белите“ кулминираше со неочекуван пораз од СЦ Дерби во плејофот на АБА лигата.

Тренерот Жељко Обрадовиќ не го криел разочарувањето од своите играчи, посебно во решавачките моменти од натпреварот.

– Уште во најавата на натпреварот реков дека секогаш добро се подготвуваат за нас, а ние влеговме лежерно во мечот и затоа загубивме.

– Неверојатен е фактот дека беше 11:4 во последните минути, кога се кршеше резултатот. Со нашето искуство, тоа е невозможно, ни даваа кошеви со дополнителен прекршок. Сега мораме да се избориме за гостинска победа и да ја вратиме серијата во Белград, – рекол Обрадовиќ.

Интересно е што најтрофејниот тренер во Европа немал конкретно објаснување за отсуството на Тристан Вукчевиќ.

– Вукчевиќ е во Америка, не знам точно каде. Добил дозвола од клубот да замине и тоа е единствено што знам, – вели тренерот на Партизан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни