Поврзете се со нас

Балкан

Обрадовиќ го потврди преминот во Црвена Звезда

Објавено

на

Српскиот кошаркарски стручњак, Саша Обрадовиќ си заминува од таборот на францускиот прволигаш Монако и седнува на клупата на Црвена Звезда.

Оваа информација ја потврди Монако, но и самиот Обрадовиќ во официјалната изјава за клупскиот сајт на досегашниот негов тим.

-Ова беше навистина тешка одлука за мене да го напуштам Монако, но предизвикот кој ми го даде Црвена Звезда доведе до рамнотежа. Да се натпреварувам во Евролигата пронаоѓајќи клуб и град во кој сум роден и во кој играв на највисоко ниво,-истакна Саша кој во „црвено-белите“ доаѓа на местото на Драган Шакота.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни