Поврзете се со нас

АТП

Ново шоу на Кирјос, остана со отворена уста по поенот на противникот (ВИДЕО)

Објавено

на

Ник Кирјос имаше одличен почеток на Мастерсот во Синсинати каде со 2-0 (7-5, 6-4) во сетови го совлада Алехандро Давидович Фокина.

Оваа средба траеше час и половина, меч кој донесе доста борба, интересни поени, потези на играчите на големо задоволство на публиката. Најголемиот дел од нив ги доби Кирјос, но имаше и моменти кога рекетот од Австралија мораше да му се поклони на противникот, да му покаже дека го надиграл во таа ситуација.

Токму еден потег, рефлексна реакција на Шпанецот го остави Ник со отворена уста и за кратко време стана хит на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни