Поврзете се со нас

Македонија

Ново име во нападот на клубот од Штип: Брегалница го обезбеди потписот на Селмани

Објавено

на

Тимот на Брегалница го засили нападот со добро познато име на македонската фудбалска сцена, 26-годишниот Ремзифаик Селмани.

Селмани е играч кој потекнува од Ренова, а на нашите терени има настапувано уште за Шкендија и Гостивар. Тој исто така има играно во неколку клубови во Унгарија, Косово и Албанија што значи дека штипските сини добијаат квалететен, докажен напаѓач кој треба да донесе голови во вториот дел од шампионатот.

Претходно Брегалница во овој преоден рок ги обезбеди Михаил Маневски, Пепи Ѓоргиев, Илија Донов и голманот Ристе Јанков.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни