Поврзете се со нас

Англија

Ново име на „Итихад“: Сити договори талентиран играч за врска од Аргентина (ВИДЕО)

Објавено

на

Англискиот прволигаш Манчестер Сити и официјално го комплетираше трансферот на талентираниот Максимо Пероне кој на „Итихад“ доаѓа од редовите на Велез Сарсфилд.

Пероне е играч за врска од кого се очекува многу во иднина, тој има 20 години и е голем потенцијал со тоа што својот квалитет ќе треба да го потврди со своите парти, иданија. Во дресот на Велез одигра 33 мечеви на кои даде три гола и забележа два асистенции.

Договорот е со важност до јуни 2028 година, а во касата на аргентинскиот тим ќе завршат 9 милиони евра.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни