Поврзете се со нас

Репрезентација

Новите репрезентативци славеа над Работнички

Објавено

на

blank

Во изминативе денови беше одржан мини тренинг камп на нашата селекција, камп кој беше заокружен со денешниот пријателски меч против Работнички кој избраниците на Игор Ангеловски го добија со 2-0.

Ангеловски можеше да ги види на дело потенцијалните репрезентативци, поточно играчите од домашната сцена, плус уште неколку од овие балкански простори. Контолката против „романтичарите“ донесе победа за Македонија и тоа со головите на Љупчо Дориев во првото и Фатих Исмаили во второто полувреме.

Останува сега да видиме кои играчи поминаа кај популарниот Мрме, поточно дали ќе се најдат на списоците за квалификациите за Светското првенство, но и за Европското првенство кое се игра од 11 јуни до 11 јули.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни