Поврзете се со нас

Свет

Новите бразилски ѕвезди во акција, засилувањето на Реал се посрамоти (ВИДЕО)

Објавено

на

Атлетико Параненсе и Палмеирас одиграа без победник (2-2) во дерби средбата во бразилскиот шампионат, средба која беше одбележана од двата големи таленти кои во иднина треба да ги гледа во Шпанија во редовите на Барселона и Реал Мадрид.

Се работи за Витор Роке и Ендрик, двајца играчи кои се иднината на бразилскиот фудбал со тоа што во моментов вториот веќе е официјализиран како член на „кралевите“, додека пак Барса е многу блиску, на чекор од напаѓачот на Атлетико Параненсе.

Во оваа пресметка Роке и Ендрик дадоа по еден гол, изнудија по еден пенал со таа разлика што идниот голгетер на Реал не го реализираше истиот, се посрамоти од 11 метри, поточно голманот многу лесно го прочита.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни