Поврзете се со нас

Светски првенства

Новиот турски селектор со солзи во очите по големата драма во Рига (Видео)

Објавено

на

https://twitter.com/TFF_Org

Турција имаше негатива на гостувањето во Летонија по автоголот на Демирал, но на крајот успеа да победи на драматичен начин во квалификацискиот натпревар во Рига.

Дурсун израмни во 76. минута, а Јилмаз реализираше пенал дури во 99. минута за конечни 1:2 и голема победа за турската селекција која се бори за пласман барем во баражот за СП.

Германскиот стручњак Штефан Кунц неодамна го презема турскиот национален тим, а овој пат со посебни емоции ја испрати победата на неговата селекција.

Солзите радосници на Кунц ја обиколија Турција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни