Поврзете се со нас

Репрезентација

Новиот Македонец во фокусот на ФИБА: Мајсториите на летечкиот Вајли (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Џејкоб Вајли на „балонот“ во Перм ги запиша првите натпревари во дресот на македонската репрезентација, дуели на кои покажа дека се работи за одличен играч кој може да биде од голема помош на националниот тим.

Новиот Македонец беше на ниво во пресметките против Италија, Русија и Естонија, а со тоа го привлече вниманието на ФИБА која направи специјална компилација со него, неговите најдобри потези-забивања, блокади, асистенции, кошеви под прекршок…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни