Поврзете се со нас

Свет

Новиот италијански репрезентативец: Мојот следен клуб ќе биде во Европа

Објавено

на

Foto:twitter.com/Azzurri

Италијанскиот селектор, Роберто Манчини во изминатиов период, години се обидува да промовира нови имиња во националниот тим, играчи кои се дури и надвор од фокусот на јавноста, па така во мартовскиот „прозорец“ на дело можевме да го видиме Матео Ретеги.

Играчот кој е роден во Аргентина, се уште настапува во Аргентина и воопшто не го знае италијанскиот јазик се реши да ја прифати понудат, повикот од Апенините и на првите две средби против Малта и Англија даде два гола.

Со ова си ја зголеми цената, интересот, па само прашање е на време кога ќе си замине од Тигре, клуб во кој на позајмица од Бока Јуниорс.

-Мојот следен клуб ќе биде во Европа. Би сакал да видам како е во Серија А, но сè уште нема идеја – татко ми се грижи за тоа, -порачал 23-годишниот Ретеги за „Газета Дело Спорт“.

Интерес за него има од Ајнтрахт Франкфурт, Интер…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни