Поврзете се со нас

АТП

Новинарот го смести Синер едно скалило над Ѓоковиќ, Италијанецот симпатично го поправи (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/MiamiOpen

Јаник Синер ја освои третата титула во 2024-та година и покажа дека е најдобар тенисер во овој момент, за што сведочи и нивото кое го презентираше во финалето во Мајами.

Италијанецот не му даде никаква шанса на Григор Димитров и го збриша Бугаринот со 6:3 и 6:1, а по мечот симпатичниот Италијанец бил расположен и за шеги.

Новите 1000 освоени поени го однесоа Синер на второто место на АТП листата, па откако го мина Алкарас, има и реални шанси да го брка Новак Ѓоковиќ.

Еден од новинарите во прес-центарот сепак отишол чекор подалеку и го направил Синер светски рекет број еден, по што Јаник симпатично го коригирал претставникот на седмата сила.

– Прв во свет? Неизнудена грешка……..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни