Поврзете се со нас

Шпанија

Новинарката го шокираше Џуд со неверојатно прашање: Сакаш ли да дојдеш кај мене дома…. (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Џуд Белингам брзо се адаптираше во Реал Мадрид и експресно прерасна во голема ѕвезда во тимот на Карло Анчелоти, но ако нешто не е задоволен од својот досегашен престој во Шпанија, тоа се судиите.

Англичанецот самиот посочи дека судиите се обидуваат да прикажат строгост кон него со јавните опомени кои ги добива, меѓутоа по пласманот во четвртфиналето во Лигата на шампионите, Џуд се соочил и со најлудата ситуација кога се новинарите во прашање.

Една повозрасна италијанска новинарка го интервјуираше Џуд и го искористи фудбалерот за да испрати порака до својот син, а на крајот од интервјуто, постави уште едно прашање кое го шокираше Белингам.

– Сакаш ли да дојдеш кај мене дома?

– Не, не, не ме сфаќај погрешно. Го велам тоа бидејќи би бил перфектен син, – додаде новинарката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни