Нови снимки: Евра се пресметуваше со навивачите на Марсеј, па се фотографираше со публиката (Видео)

evra

Мечот меѓу Виторија Гимараеш и Олимпик Марсеј (1-0) во Лига Европа остана во сенка на инцидентот на искусниот Патрис Евра со гостинските навивачите, поточно неговиот напад поради кој беше исклучен пред почетокот на средбата во Португалија.

Од таа битка на Евра почнаа да изгледуваат нови снимки каде можеме да видиме како започна инцидентот. Воедно по тие случувања дефанзивецот беше испратен на трибините каде воопшто не му пречеше да им ја исполни желбата и да се фотографира со две дечиња.Facebook Коментари