Поврзете се со нас

Македонија

Нови случаи на коронавирус во Пролет

Објавено

на

blank

Коронавирусот прави доста проблеми во македонскиот ракомет и за тоа говорат информациите кои ги споделија два клуба од елитната домашна конкуренција.

Тимот на Еурофарм Пелистер 2 соопшти дека двајца играчи се заразени со КОВИД-19 за да сега Пролет ја извести јавноста дека осум членови на клубот се заразени со корона.

Еурофарм Пелистер 2 има двајца позитивни ракометари на КОВИД-19

По позитивниот тест на голманот Петар Ангелов кој се наоѓа во самоизолација и е со благи симптоми било извршено тестирање на сите ракометари, членови на клубот, а резултатите покажале доста позитивни случаи на КОВИД-19.

Сите ракометари ќе останат во изолација и на истите од таборот на Тинекс Пролет им порачаа брзо оздравување и враќање на ракометните терени.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни