Поврзете се со нас

Германија

Нови рекорди кои беа остварени во изминатава сезона во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Минатиов викенд беше спуштена завесата во Бундеслигата со тоа што останува да видиме кој ќе биде последниот учесник, екипа која ќе ја комплетира елитната конкуренција во кампањата 2020/2021, поточно кој ќе биде подобар во баражот меѓу Вердер Бремен и Хајденхајм.

Додека се чека тој бараж, официјалните лица од Бундеслигата излегоа со занимлива видео компилација со сите рекорди кои биле остварени во изминатава сезона…Левандовски, Милер, Халанд…

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни