Нова шпанска „бомба“: Солер ја скина мрежата на Естонија (Видео)

Soler

Шпанската младинска фудбалска репрезентација не беше убедлива на квалификацискиот натпревар против Естонија, но сепак стигна до трите бода со триумфот со минимални 1:0.

Стрелец на единствениот гол беше Карлос Солер во 65. минута, кога испрати вистинска бомба во голот на домашната селекција.

Facebook Коментари