Поврзете се со нас

Англија

Нова прогноза на Бербатов: Џани и Лидс ќе му одолеат на Ливерпул, идентични победи на Јунајтед и Арсенал

Објавено

на

Овие денови се играат само дел од мечевите од 32. рунда во Премиер лигата, но без разлика на скратената програма Димитар Бербатов даде свој тип, точна прогноза за оние битки кои се на програмата.

Поранешниот бугарски репрезентативец очекува многу подобра игра на домашните тимови, па според него Манчестер Јунајтед и Арсенал ќе слават во своите домови против Барнли и Фулам со по 21, а пак Лидс на нашиот Џани Алиоски ќе се избори за бод против Ливерпул.

Ова се типовите на некогашната ѕвезда на Јунајтед и Тотенхем.

Њукасл-Вест Хем 1-0

Вулверхемптон-Шефилд Јунајтед 2-0

Арсенал-Фулам 2-1

Манчестер Јунајтед-Барнли 2-1

Лидс-Ливерпул 2-2

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни