Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Нова мајсторија на Ристовска меѓу најубавите голови во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

ЦСКА Москва на Сара Ристовска минатиов викенд остварија голема победа против актуелниот европски првак Вајперс Кристијансанд и тоа на негов терен во Норвешка.

Рускиот тим славеше со 27-24, Ристовска даде четири гола од исто толку обиди, а токму еден од истите влезе во најновата Топ 5 листа на најдобрите голови на петтата рунда во Лигата на шампионите.

„Вртенката“ на Сара се најде на позицијата број пет, додека овој пат местото број еден е резервирано за Јулија Манагарова од составот на Ростов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни