Поврзете се со нас

Свет

Нова мајсторија на Димитријевиќ во одличната партија против Валенсија (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ се прикажа во одлично светло во квалитетната тимска партија на тимот на Хувентуд кој направи изненадување и славеше на вечерашното гостување кај Валенсија во АЦБ лигата.

Клубот од Бадалона беше супер расположен и дојде до триумф од 102-89, па сега е на еден триумф од учиникот на вечерашниот ривал кој има 17 победи и 11 порази. Нено имаше учинок од 13 поени, 2 скока и 7 асистенции, прв стрелец беше Рибас со 17 кошеви и 5 асистенции.

Во настапот на Димитријевиќ се најде и една мајсторија која со право се најде во фокусот на шпанската кошаркарска јавност.

Ван Росом и Лабери пак со по 13 кошеви беа први стрелци кај поразениот тим.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни