Поврзете се со нас

Свет

Нова мајсторија на Димитријевиќ, коментаторите возбудени: Спектакуларен кош на Македонецот (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ одигра уште една добра партија во дресот на Хувентуд и тоа против Гран Канарија во домашниот кошаркарски шампионат.

Нова мајсторија на Димитријевиќ, коментаторите возбудени: Спектакуларен кош на Македонецот (ВИДЕО)

Нено имаше 13 поени за 25 минути на паркетот, собра 4 скокови и 6 асистенции со што беше најдобар во оваа категорија, а воедно имаше и еден потег со кој одново се најде во центарот на вниманието. Бекот во третата четвртина уште еднаш покажа колку може да биде опасен кога оди во соло акција, па така ја отвори одбраната на гостите пред да постигне тежок поен.

-Спектакуларен кош на Македонецот, -порачаа коментаторите по оваа мајсторија на репрезентативецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни