Нова магија на Рикардињо: Португалскиот мајстор се „чекираше“ на Европското футсал првенство (Видео)

ricardinho-portugal

Рикардињо го започна настапот на Европското првенство во футсал со гол кој дефинитивно ќе биде еден од најатрактивните потези на ова натпреварување кое вчера започна во Словенија.

Португалскиот репрезентативец повторно беше главна ѕвезда на теренот на дуелот на кој неговата селекција ја совлада Романија со 4:1, а кулминацијата дојде во 36. минута, кога Рикардињо со рабона удар го постигна својот единствен гол на натпреварот.

Facebook Коментари