Поврзете се со нас

Свет

Нова квалитетна партија: Поповски најефикасен во победата на Цирих

Објавено

на

foto:www.facebook.com/GCAmicitia

Повремениот македонски репрезентативец, Мартин Поповски продолжува со квалитетните настапи за Амичитија Цирих во првата лига на Швајцарија.

Поповски пред неколку дена блескаше во пресметката со Сухр Арау, издание кое пак го потврди во дуелот со Тун. Цирих како гостин славеше со 31-28, а Мартин беше најефикасен кај гостите со шест гола заедно со Јан Бамерт.

По четири натпревари тимот на нашиот ас има учинок од две победи, едно реми и еден пораз, поточно со 5 бода е при самиот врв на табелата.

Во наредната рунда Цирих се соочува со Женева.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни