Поврзете се со нас

Италија

Нова енергија: „Аѕурите“ добија „засилување“ пред новите предизвици (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Azzurri

Италијанската фудбалска репрезентација е во Соединетите Американски Држави каде во наредниов период ќе одигра две пријателски средби против Венецуела и Еквадор.

Ова се дуели кој ќе бидат добри тестови за избраниците на Спалети и тоа против селекции од Јужна Америка кои играа поинаков фудбал од европските репрезентации.

Пред овие контроли италијанскиот состав беше посетен од еден од најдобрите светки тенисери, Јаник Синер кој издвои време за своите сонародници во Мајами, разговараше со Спалети, Буфон, фудбалерите и сигурно донесе една нова позитивна енергија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни