Поврзете се со нас

Свет

Нова двоцифрена партија на Ѓуроски за Оуренсе

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/clubourensebaloncesto

Македонскиот репрезентативец, Стојан Ѓуроски имаше уште една двоцифрена партија во дресот на Оуренсе во втората лига на Шпанија.

Ѓуроски беше автор на 10 поени, плус 5 скока и 1 асистенција на гостувањето кај Касерес. Инаку домаќините го оправдаа статусот на фаворити и издвојуваа победа од 92-77 и тоа благодарение на ефикансото прво полувреме во кое уфрлија 50 кошеви (50-32).

Оуренсе има учинок од 9-17 (победи и порази) во ЛЕБ оро шампионатот, во наредното коло на 5 април ја дочекува екипата на Алманса.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни