Поврзете се со нас

Шпанија

Нов шок за Србинот: Братот на Гудељ вторпат колабираше во период од осум месеци (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/CordobaCF_ofi

Драгиша Гудељ ги преплаши сите фудбалски фанови и своите најблиски во семејството кога колабираше на теренот пред осум месеци, но за жал, братот на далеку попознатиот Немања одново имаше непријатна епизода на фудбалски терен во Шпанија.

Средбата меѓу Мелилја и Кордоба од третата шпанска лига морала да биде прекината неколку минути, откако Драгиша повторно колабирал на теренот, иако овојпат успеал брзо да се соземе и сам да стане на нозе.

На видеото добро се гледа дека Гудељ изгледа изгубено и дезориентирано откако самиот станува од земјата, но фактот што сам го напуштил теренот сепак била добра вест за лекарите.

Шпанските медиуми информират дека Драгиша многу подобро го минал овој срцев застој поради дефибрилаторот кој му бил вграден пред осум месеци, но по новиот шок, ќе мора да се направат далеку подетални испитувања околу тоа дали воопшто смее да игра фудбал.

Кордоба го доби овој натпревар 0:1, а самиот клуб се јави со соопштение во кое вели дека Драгиша се чувствува добро и мирно бил пренесен во болница каде ќе подлегне на испитувања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни