Поврзете се со нас

Свет

Нов предвизик за бекот: Мишевски повторно ќе игра во Франција

Објавено

на

Доскорешниот член на Вардар 1961, Марко Мишевски повторно ќе игра надвор од нашите граници или поточно прави кам-бек во Франција.

Имено бекот во натпреварувачката 2024/2025 ќе го носи дресот на Курнон Доверњ. Тоа е состав кој настапува во втората лига, а Мишевски ќе треба да помогне со своето искуство и квалитет да се остварат што подобри резултати.

Марко во минатото беше дел од Гренобл, а во Македонија беше дел и од Вардар Јуниор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни