Поврзете се со нас

Одбојка

Нов предизвик за репрезентативецот: Ѓорѓи Ѓоргиев се договори со полски прволигаш

Објавено

на

blank

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Ѓорѓи Ѓоргиев направи промена на клупската средина и Париз Волеј и Франција ги замени со полскиот прволигаш Алурон Вирту Завиерче.

Ова за 27-годишниот струмичанец ќе биде нов предизвик во кариерата и се надева дека на истиот ќе одговори на најдобар можен начин.

– Слушнав многу добри работи за клубот, организација и амбициите. Сакав да играм во полската лига која е една од најсилните во светот. Овде има одлични навивачи и високи стандарди, сакав тоа да го почувствувам, -истакна Ѓорѓи.

Помладиот од браќата Ѓоргиеви досега освен во Франција настапуваше во Бугарија и Турција.

Ǵorǵi Ǵorǵiew Jurajskim Rycerzem!

🆕 Reprezentant Macedonii Północnej, półfinalista Pucharu Challenge sprzed dwóch lat, Ǵorǵi Ǵorǵiew, nowym rozgrywającym Jurajskich Rycerzy! ⚔️

Gepostet von Aluron Virtu CMC Zawiercie am Mittwoch, 20. Mai 2020

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни