Поврзете се со нас

Македонија

Нов предизвик за нашиот стратег: Давитков се договори со романски прволигаш

Објавено

на

blank

Поранешниот македонски селектор, Јорданчо Давитков е именува за нов тренер на романскиот прволигаш Таргу Жиу.

Давитков одлучи да го прифати предизвикот, повикот од Романија и ќе го води овој клуб најмалку до крајот на оваа сезона. Ова за македонската легенда ќе биде прво искуство во оваа земја и тоа во тим кој е на 11 место со 4 победи и 13 порази.

Претходно Јорданчо кратко во водеше Пеќ, а во изминативе години работеше на Блискиот Исток во Кувајт и Обединетите Арапски Емирати.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни