Нов мајсторски гол на Андрес Иниеста (Видео)

iniesta

Уште на првите натпревари во дресот на Висел Кобе, легендарниот шпански фудбалер, Андрес Иниеста покажа дека ќе биде вистинско засилување за клубот.

На натпреварот против Хирошима, кој се уште е во тек Иниеста го постигна својот втор погодок во јапонскиот шампионат.

Одличниот играч за врска одлично си создаде простор, шутираше од околу 20тина метри и на феноменален начин ја затресе мрежата на противникот, за израмнување на резултатот (1:1).

Facebook Коментари