Поврзете се со нас

Свет

Нов интернационален предизвик: Магдевски ќе игра во Романија

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Андреј Магдевски по пауза од неколку години повторно ќе игра надвор од Македонија и тоа во Романија во тимот на ЦСМ Плоешти.

Тој е одлуката на плејмејкерот кој беше најзаслужен за титулата на МЗТ Скопје во минатата сезона, а најдобар доказ за тоа е признанието МВП во во финалната серија.

Ова за Магдевски е сосема ново искуство во кариерата со оглед на тоа што досега надвор од нашите граници играше во Шпанија и Србија каде меѓу другото играше за гигантите Партизан и Реал Мадрид.

Кога е во прашање пак домашната сцена тој освен за клубот од Аеродром ги носеше дресовите на Фени Индустри и Гостивар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни