Поврзете се со нас

Македонија

Нов договор за ветеранот: Лена останува во Струга!

Објавено

на

Ветеранот Нијаз Лена и во следната натпреварувачка сезона ќе биде дел од македонскиот прволигаш Струга Трим Лум.

Лена од 2018 година е дел од оваа екипа и е еден од најважните играчи, моторот на средината на теренот. Неговото останување дефинитивно ќе биде од голема корист за тимот и секако тренерот Срѓан Захариевски.

Досега Струга ја продолжи соработката со уште неколку имиња, но и донесе засилување како Раиф Мирселоски, Бесир Рамадани Јасмин Мециновиќ, Александар Ристевски, а повратник во тимот е Арион Зиба.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни