Поврзете се со нас

Италија

Нов ден, нови проблеми за италијанскиот фудбал: Четири лица во Милан позитивни на Ковид-19

Објавено

на

Тестирањата на фудбалерите и сите оние кои ќе бидат инволвирани во фудбалот во Италија покажаа дека оваа земја не е баш најподготвена за продолжување на првенството.

Секојдневно излегуваат информации за заразени фудбалери и фудбалски работници од клубовите, а денес стигна нова ваква вест.

Италијанскиот новинар, Николо Шира, пренесува дека четири лица од Милан се позитивни на коронавирусот.

Новинарот не наведува дали меѓу заболените има играчи или станува збор за вработени лица во тимот.

Како и да е, ова не дава позитивни сигнали за продолжување на сезоната на Апенинскиот полуостров.

Во текот на претходните неколку денови беше објавено дека во Фиорентина има дури шестмина заразени, додека Сампдорија пронајде четири лица заразени со коронавирусот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни