Поврзете се со нас

Свет

Нов ангажман: Спировски ќе игра заедно со Тричковски и Мојсов

Објавено

на

Поранешниот фудбалер на Пелистер и Вардар, Стефан Спировски договори нов ангажман и тоа во прволигашот од Кипар, АЕК Ларнака.

Ова значи дека битолчанецот ќе биде соиграч со Иван Тричковси и Даниел Мојсов кои веќе подолго време се дел од оваа екипа, а првиот дури е и капитен на истата. Спировски минатава сезона ја мина во Хапоел Тел Авив, но пред неколку месеци тој спогодбено го раскина договорот, а тоа значеше дека како слободен агент може да ја бира наредната дестинација.

Стефан кој во август ќе наполни 30 години освен во нашата земја и Израел има настапувано во Србија, Бугарија и Унгарија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни