Поврзете се со нас

Формула 1

Норис преплаши НБА ѕвезда на тестот во Мајами: Вади ме од тука…… (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/McLarenF1

Следна станица за Ф1 возачите е трката во Мајами која ќе дебитира во календарот во „најбрзиот циркус“ во светот, а како најава за она што следи претстојниот викенд, ни пристигна едно симпатично видео.

Ландо Норис го освои третото место на трката за големата награда на Емилиња Ромања, но сега имаше задача да го извозе првиот круг на новата патека, возејќи во Мекларен автомобил позната НБА ѕвезда.

Норис успеа да го преплаши Џими Батлер во моќниот спортски автомобил, а од она што може да се види, ѕвездата на Мајами беше посебно исплашена во свиоците.

– Вади ме од тука……

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни