Поврзете се со нас

Германија

Нојер се опушти по „петардата“ и направи голем кикс (Видео)

Објавено

на

Баерн Минхен го посрамоти Ајнтрахт уште во првото полувреме, постигнувајќи пет гола во мрежата на актуелниот освојувач на Лига Европа.

И додека победата на фаворитот во Франкфурт нема да биде доведена во прашање, перфектниот впечаток за гостинската екипа го расипа Мануел Нојер.

Искусниот голман како премногу да се опушти по „петардата“ во противничката мрежа, па претера со еден дриблинг и ги честеше домаќините лесен погодок.

Стрелец на голот беше Коло Муани во 65. минута од средбата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни