Поврзете се со нас

Германија

Нојер само со поглед ја испрати топката: Јунес ја собра „пајажината“ од голот на Баерн (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Ајнтрахт Франфурт игра добро во денешниот меч против Баерн Минхен во Бундеслигата, средба на која веќе двапати го матираа актуелниот германски, европски и светски шампион.

Особено атркативен и квалитетен беше вториот гол кој беше дело на Амин Јунес кој со еден потег се ослободи од Зиле и потоа испрати „проектил“ во аголот од голот на Нојер кој само со поглед ја испрати топката која заврши во мрежата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни