Поврзете се со нас

Германија

Нојер не штеди никого: Капитенот на Баерн бесно викаше по „заспаниот“ Алаба (Видео)

Објавено

на

blank

Баерн Минхен дури пет пати ја погоди мрежата на Келн и се врати на победничките патеки во Бундеслигата, но погодокот кој го прими на стартот на второто полувреме направи да видиме нов бесен излив на емоции кај капитенот на тимот.

Мануел Нојер не остава ништо на случајноста и не познава ѕвезди во својот тим, па ако пред неколку дена го потстрои Левандовски во Рим, денеска му одржа лекција и беснееше по Давид Алаба откако овој направи аматерски и некарактеристичен кикс.

Откако најави дека ќе си замине по крајот на сезоната, фановите на Баерн се доста незадоволни од изданијата на Австриецот, кој денеска кумуваше за голот кој го прими Баерн за 2:1 на „Алијанц арена“.

Дефанзивецот се „закопа“ во место и му овозможи на Шкири лесно да ја прими топката и да го мине пред да погоди за 2:1, ситуација кога навистина го налути Нојер кој веднаш му се нафрли на својот стопер во стил на голем капитен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни