Поврзете се со нас

Германија

Нојер има одлична замена: Нагелсман со супер одбрана ги воодушеви навивачите на Баерн (ВИДЕО)

Објавено

на

Мануел Нојер веќе долго време е неприкосновен меѓу стативите во Баерн Минхен, тим во кој во последниве години ја носи и капитенската лента.

Меѓутоа ако е повреден или ако му треба пауза бавраците можат да се одлучат за едно интересно решение и да му дадат шанса на тренерот Јулијан Нагелсман. Тренерот на германскиот првак покажа дека одлично се снаоѓа на таа позиција, а доказ за тоа е видеото кое го објави клубот на социјалните мрежи и на кое Нагелсман со странша парада го сочувува својот гол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни