Поврзете се со нас

Англија

Њукасл загреан за фудбалер на Манчестер Јунајтед, Тен Хаг има поинаков план

Објавено

на

Foto:twitter.com/NUFC

Њукасл Јунајтед не ги крие големите амбиции уште сезонава во Премиер лигата, а постигнатите резултати се дополнителен мотив за уште некое засилување во јануарскиот преоден рок.

Менаџерот Еди Хау смета дека „црно-белите“ мора да го засилат средниот ред, а го пикирал Скот МекТоминеј од редовите на Манчестер Јунајтед.

„Атлетик“ пренесува дека Њукасл испратил и формална понуда за играчот за врска, но Манчестер Јунајтед истата без размислување ја одбил, иако е нејасно дали се работи за незадоволство околу сумата или желба да се задржи фудбалерот барем до лето.

МекТоминеј во минатото добиваше многу критики од коментаторите и фановите, но очигледно Ерик тен Хаг не сака да се откаже од неговите услуги, барем не додека Јунајтед не доведе соодветна замена.

Тен Хаг јавно го пофали МекТоминеј за настапот во поразот од Арсенал, но медиумите се сигурни дека нема да му пречи да го замени со свој избор на фудбалер во летниот преоден рок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни