Поврзете се со нас

Англија

Њукасл во финални преговори за дефанзивец од Ла Лига

Објавено

на

Њукасл се бори за опстанок во Премиер лигата, а новите сопственици на секој начин се обидуваат да дојдат до квалитетни засилувања кои ќе овозможат исполнување на примарната цел.

Откако беа ангажирани Трипие и Вуд, Њукасл е во завршни преговори и за дефанзивец кој би пристигнал од Лига, поточно од редовите на Севилја.

Се работи за одличниот Диего Карлос, за кого Севилја одбила неколку понуди, но ја прифатила таа вредна 30 милиони фунти, – пренесува „Гардијан“.

Бразилецот може да стави потпис на договорот уште денеска или утре, а Њукасл мора да го регистрира до петок ако сака да смета на него за дуелот со Лидс Јунајтед.

Претходно, менаџерот Еди Хауи се обиде да го ангажира Свен Ботман од Лил, но неуспешниот обид го натера да се фокусира на Карлос, кој веројатно ќе стане нов стопер на Њукасл.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни