Поврзете се со нас

Англија

Њукасл се пофали со третото засилување во летниот преоден рок (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/NUFC

Њукасл Јунајтед од денеска и официјално е посилен за Харви Барнс, талентираниот напаѓач кој доаѓа од Лестер и кој веќе покажа дека поседува голем потенцијал.

„Црно-белите“ ќе платат 38 милиони фунти за 25-годишниот фудбалер, а Барнс потпишал петгодишна соработка со Њукасл, со што останува во Премиер лигата, за разлика од неговиот претходен клуб.

– Харви е голем талент кого го почитувам долго време и навистина ми е задоволство да му посакам добредојде во Њукасл, – изјавил менаџерот Еди Хау.

Барнс веќе има еден настап и за англиската репрезентација, а со Њукасл ќе има можност да дебитира и во Лигата на шампионите.

Хау го доби третото засилување летово, бидејќи претходно за Њукасл потпишаа и Сандро Тонали и Јанкубу Минтех.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни